Razem 256 246 ogłoszeń !
OFERUJę
29.11.2011 09:13

Dla naszego klienta, dużej firmy z branży motoryzacyjnej w Pruszkowie szukamy osoby na stanowisko Pełnomocnik ds. jakości

Opis stanowiska / Job Description

Integrated management system documents: perform documents control, support documents development.

Handle integrated management system records

Integrated management system audits: perform planning and monitor plan execution, assure competence among auditors, verify auditors’ performance.

Customer satisfaction: collect data, monitor satisfaction indicators, enforce corrective/preventive actions.

Corrective / preventive actions: perform maintenance of register, monitor timely and effective implementation, verify efficiency.

Improvement activities: monitor timely and effective implementation, verify efficiency.

Assure compliance with environmental regulations, maintain contact with environmental authorities.

Track quality and environmental objectives / indicators

Control quality cost and promote cost reduction

Recognize quality training needs, organize and provide quality training

Run six sigma projects in order to improve quality and reduce costs

Lead and support cross-functional six sigma project teams to achieve their goals

Verify and communicate six sigma projects status

Wymagane kwalifikacje / Required competence:

1) Wykształcenie / Education

University degree

2) Doświadczenie / Experience

Knowledge of ISO/TS 16949 & ISO14001 standards

3) Umejętności szczególne / Specific skills (np. języki obce, znajomość specjalistycznego oprogramowania, etc.)

- Internal auditor skills

- Fluent written and spoken English

- Good interpersonal skills and self-drive

Uprawnienia / Authority:

Represent the company in front of environmental authorities

Access to all areas of company in order to perform environmental inspection

Perform destructive test on raw material / finished product

Osoby spełniające w/w wymagania prosimy o nadsyłanie aplikacji na adres:

sylwia.wojcik@partnerpraca.pl

Data: 29.11.2011 09:13
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 201576
Rubryka ogłoszenia: Administracja
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Sylwia Wójcik (niezarejestrowany)
Województwo: Pruszków (Mazowieckie)
E-mail: Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Telefon: +48504009901
Pokaż więcej ogłoszeń z sekcji Administracja Wzory umów do pobrania
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Administracja